Εύκολη νίκη της ΑΕΚ επί του ΠΑΟΚ στα play off με 4-0

Η ΑΕΚ κέρδισε εύκολα τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ για την 6η αγωνιστική των play off με σκορ 4-0. Η Ένωση καθάρισε το ματς με δύο γκολ στα πρώτα 24 λεπτά του παιχνιδιού, ενώ έβαλε άλλα δύο στο 77΄ και στο 86΄, τελειώνοντας το ματς. Η νίκη της ΑΕΚ διευκολύνθηκε από το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ έμεινε με έναν παίκτη λιγότερο από το 10ο λεπτό του παιχνιδιού, λόγω αποβολής του Κάργα με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Τα γκολ της ΑΕΚ πέτυχαν: Ο Κοτάρσκι στο 21ο λεπτό, ο Μουκουντί  στο 24′ , ο  Λιβάι Γκαρσία στο 77′ και ο Φερνάντες στο 86′.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί, Γιόνσον, Άμραμπατ (70΄ Φερνάντες), Πινέδα (59΄ Μάνταλος), Γκατσίνοβιτς (70΄ Ελίασον), Τσούμπερ (79΄ Γαλανόπουλος), Γκαρσία (79΄ Φαν Βέερτ)

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Ράφα Σοάρες, Κάργας, Ίνγκασον (67΄ Σάστρε), Κετζιόρα, Ντάντας (75΄ Ντάντας), Σβαμπ, Ελ Καντουρί (75΄ Ολιβέιρα), Κωνσταντέλιας (75΄ Μπίσεσβαρ), Ζίβκοβιτς, Τόμας (21΄ Νάσμπεργκ)