Λιονέλ Μέσι στην Ιντερ Μαϊάμι: Παροξυσμός – Άδειασε το γήπεδο στην αλλαγή του στο 78ο λεπτό

Λιονέλ Μέσι στην Ιντερ Μαϊάμι: Παροξυσμός - Άδειασε το γήπεδο στην αλλαγή του στο 78ο λεπτό

Ο Λιονέλ Μέσι έκανε εντυπωσιακό ντεμπούτο στη βασική ενδεκάδα της Ίντερ Μαϊάμι, καθώς πέτυχε δύο γκολ στη νίκη με 4-0 επί της Ατλάντα Γιουνάιτεντ, ομάδας στην οποία αγωνίζεται ο Γιώργος Γιακουμάκης.

Η παρουσία του Μέσι μονοπωλεί την προσοχή των αθλητικών Μέσων στις ΗΠΑ, με ενθουσιώδεις κριτικές και αποθεωτικά σχόλια. Οι οπαδοί της Ίντερ Μαϊάμι, αλλά και άλλοι λάτρεις του ποδοσφαίρου, είναι εκστασιασμένοι με την παρουσία του σούπερ σταρ στην ομάδα.

Όλοι οι ποδοσφαιρόφιλοι στις ΗΠΑ επιθυμούν να έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν από κοντά τον Αργεντινό αστέρα, με το ενδιαφέρον να επικεντρώνεται στον Μέσι περισσότερο από το ίδιο το παιχνίδι. Είναι χαρακτηριστικό πως μόλις ο Μέσι έγινε αλλαγή στο 78ο λεπτό του αγώνα, το γήπεδο άρχισε να αδειάζει, καθώς ο κόσμος άρχισε να αποχωρεί από τις κερκίδες.