Τένις: Στον τελικό του ATP Finals ο Τζόκοβιτς μετά την νίκη του με 0-2 επί του Αλκαράθ

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς απέδειξε την υπεροχή του απέναντι στον Κάρλος Αλκαράθ, κατακτώντας μια εντυπωσιακή νίκη με 2-0 σετ. Αυτή η νίκη του τον οδηγεί στον τελικό των ATP Finals, όπου θα αντιμετωπίσει τον Γιανίκ Σίνερ.

Από την αρχή του αγώνα, ο Τζόκοβιτς ήταν αποφασισμένος και δεν άφησε τον Αλκαράθ να «σπάσει» το σερβίς του, σε έναν αγώνα που διήρκησε 88 λεπτά.

Ο Τζόκοβιτς, που βρίσκεται στην κορυφή της παγκόσμιας κατάταξης, παρουσίασε εξαιρετική απόδοση, ενώ ο Αλκαράθ, παρά την αξιόλογη πορεία του, υπέστη τη δεύτερη ήττα του στο τουρνουά. Με αυτή τη νίκη, ο Τζόκοβιτς ελπίζει να προσθέσει άλλον ένα τίτλο στην εντυπωσιακή του καριέρα, ενώ ο Αλκαράθ θα κλείσει τη χρονιά με την κατάκτηση του Grand Slam στο Λονδίνο ως τη μεγαλύτερη του επιτυχία.