Play off super league: «Επαγγελματική νίκη Παναθηναϊκού στον Βόλο»

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να κερδίσει με σκορ 2-0 την τοπική ομάδα του Βόλου στο «Πανθεσσαλικό», με δύο γκολ που σημείωσαν στο δεύτερο ημίχρονο οι φορ της ομάδας Ιωαννίδης και Σπόραρ. Παρά την καλή αμυντική τακτική της θεσσαλικής ομάδας, που δυσκόλεψε τον Παναθηναϊκό στο πρώτο ημίχρονο, το γρήγορο γκολ του Ιωαννίδη στο 15ο δευτερόλεπτο του δεύτερου ημιχρόνου έδιωξε το άγχος και απλοποίησε τα πράγματα για τους “πράσινους”.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 15ο δευτερόλεπτο του δευτέρου 45λέπτου με γκολ του Μαντσίνι, μετά από πάσα του Κώτσιρα.

Στο 65ο λεπτό οι “πράσινοι” έφτασαν σε δεύτερο γκολ με κεφαλιά-ψαράκι του Σπόραρ, με ασίστ πάλι του Μαντσίνι.

Οι συνθέσεις:

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κότνικ, Άλχο, Σιέλης, Πίρινεν, Λούνα, Τσοκάνης (46’ Μπαριέντος), Μεταξάς (82’ Οικονομόπουλος), Γκάγκι (67’ Σι), Τσιρίνος (67’ Πιρές), Ντέλετιτς, Οζέγκοβιτς.

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Σάρλια, Μάγκνουσον, Χουάνκαρ (74’ Πούχατς), Ρουμπέν, Τσέριν (68’ Τσόκαϊ), Παλάσιος (60’ Μπερνάρ), Βέρμπιτς (69’ Κλεϊνχέισλερ), Μαντσίνι, Ιωαννίδης (60’ Σπόραρ).