Σε μια απίστευτη ανατροπή που κράτησε τους θεατές σε αγωνία, η ΑΕΚ κατάφερε να ξεπεράσει το δύσκολο εμπόδιο της Ντιναμό Ζάγκρεμπ. Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2, η ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας αντέδρασε με δύο κρίσιμα γκολ και κατάφερε να προκριθεί στα play-offs του Champions League.
Το θρίλερ ξεκίνησε με ξερό σουτ του Αραούχο στο 92′, μετά από κόρνερ, ισοφαρίζοντας το συνολικό σκορ. Έπειτα, στο 90′ +10′ ήρθε η φάση που έκανε τη διαφορά. Μετά από κατέβασμα του Αραούχο με το στήθος, ο Λιούμπιτσιτς χτύπησε την μπάλα με το χέρι και μετά από χρήση του VAR δόθηκε το πέναλτι.
Ο Λιβάι Γκαρσία έχασε το πέναλτι, αλλά ο Βίντα ακολουθώντας τη φάση με κεφαλιά σκόραρε, φέρνοντας το σκορ στο 2-2 και χαρίζοντας την πρόκριση στην ΑΕΚ.